Dom Dziecka w Olsztynie Kategoria: Wychowankowie
Opublikowano Odsłony: 342
Drukuj

Wychowankami naszego domu są dzieci w wieku od 7 do 20 lat. Obecnie liczebnie przeważają dziewczynki, ale nie zawsze tak było. Kiedy nasz dom liczył ponad 80 dzieciaków, chłopcy byli w przeważającej większości.

Dzieciaki chodzą do różnych szkół: podstawowych, gimnazjów, techników, szkół zawodowych. Mają różne plany na przyszłość. Zainteresowania rozwijają na wiele sposobów, uczęszczając do chóru, na zajęcia plastyczne, sportowe, taneczne, teatralne.

Realizują się w występach artystycznych, które co pół roku przedstawiane są w zaprzyjaźnionych z nami Domach Pomocy Społecznej "Kombatant" i "LAURENTIUS". Występy przygotowywane są pod kierunkiem pani Kasi i Pani Gosi. 

W Naszej Galerii

Zobacz także

Spartakiada

W tym roku, na stadionie uniwersyteckim w Kortowie odbyła się jubileuszowa X Spartakiada Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych, w której oczywiście wzięliśmy udział. 15 września liczną grupą zawodników stanęliśmy do rywalizacji o medale i puchary. I udało nam się godnie zaprezentować wśród 17 drużyn z całego województwa warmińsko-mazurskiego.

Więcej…

DZIEŃ DZIECKA 2012

Tradycyjnie od 11 już lat dnia 1 czerwca zorganizowaliśmy festyn integracyjny z okazji dnia dziecka. W tym roku pogota sprawiła nam psikusa, ponieważ padał deszcz, ale i tak w zabawie uczestniczyło prawie 100 dzieci i ch rodzice z naszego domu oraz z Osiedli Mleczne i Podgrodzie.

Więcej…

Akcja charytatywna "Lepsze jutro"

W ramach akcji charytatywnej "Lepsze jutro", organizowanej przez radio RMF FM, na terenie naszej placówki powstał zestaw do kalisteniki czyli ćwiczeń z wykorzystaniem ciężaru ciała. Z urządzeń korzystają nie tylko nasi podopieczni, ale także młodzież z osiedla, która z dużym zaangażowaniem pracuje nad swoją kondycją fizyczną

Ponadto, w ramach akcji, RMF FM pomógł wyremontować salę rehabilitacyjną, która od kilku lat z powodów technicznych nie była używana. Obecnie dzieciaki z przyjemnością odwiedzają ją w wolnych chwilach, grając w piłkarzyki, tenisa stołowego lub ćwicząc na zestawie małej siłowni. Ale na tym nie koniec niespodzianek - radio RMF FM przekazało nam 10 rowerów, na których przez całe wakacje mogliśmy odbywać dłuższe, bądź krótsze wycieczki.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że znalazły się dobre osoby, które zadbały o nasz rozwój fizyczny i o to, abyśmy mogli aktywnie spędzać wolny czas.

Wszystkim pomysłodawcom z RMF FM SERDECZNIE DZIĘKUJEMY

 

Jesteś w:   HomeO NasWychowankowieWychowankowie

Najnowsze w Galerii


Andrzejki 2012
Nasze dzieci
Imprezka no 1
Festyny i zawody
Nasze dzieci
Nasze dzieci